Z Facebookové stránky 1. L seznamkou v ČR

Facebookovou stránku na Facebooku Lesby sobě aktuálně sleduje přes 21 000 lidí a tím se z ní stává nejpočetnější ryze lesbická skupina v Česku. Jak se to povedlo? Jednoduše! Před 10 lety byla doba v tomto ohledu (bohužel) jiná a L témata, akce a celkově LGBT+ téma nebylo běžné. Proto se skupina rychle uchytila a našla si místo ve vašich srdcích a, doufáme, je tam dodnes. Pamatujete si, jak to celé vzniklo? Tak se začtěte!

Příběh Lesby sobě

Psal se datum 14. 3. 2010 a parta kamarádek založily na Facebooku stránku Lesby sobě. Nikoho by tehdy nenapadlo, že se tato stránka rozroste do nejpočetnější L skupiny v Česku. Původním cílem bylo vytvořit první online seznamku pro holky, o kterou rostl neskutečný zájem. Tenkrát vše fungovalo přes e-maily, protože starý FB posílání zpráv na stránce neumožňoval.

Postupem času začala vznikat další alba – eL páry, LS-Spřátelení, Hledáš, hledáme, KresLení a rozvířila se i vlna lesbické poezie. Když měla stránka asi 1 000 fanoušků, začaly jsme spolupracovat s Freedom Night a to trvá dodnes.  V zápětí se LS stalo i mediálním partnerem známého a oblíbeného Queer Ball.

Protože doba se mění a s ní i trendy v sociálních sítích, později vznikl i Instagram LS a nově také TikTok. Jako samostatná Instagramová seznamka vznikl účet lesbysobe_seznamka.

Jednou z ne příliš hezkých vzpomínek je útok hackera, kdy celých 14 dní byla stránka mimo naši kontrolu a hacker si pohrával se zavirovanými odkazy. Naštěstí se podařilo nám stránku vrátit zpět!

Co se týče správcovství, od založení tu pro vás byla Nikol Autratová a její parťák se často střídal. Od roku 2020 jsem si správcovství po Nikol kompletně převzala já, Irča.

Nejednou jsme od známých zaslechli, že „kdo nezná Lesby sobě, jako by nežil“. To je úsměvné, vždyť je to jen facebooková stránka. Když si však uvědomíme, kolik lidí se díky seznamce poznalo (možná i rozešlo, to se omluváme), kolik lidí tu hledalo a našlo pomoc, radu, krásnou neznámou, je to jednoduše bomba! Bez vás by to nešlo. Děkujeme, že tu jste s námi, lajkujete, komentujete, diskutujete, posíláte fotky a příspěvky. A pokud vám k něčemu stránka pomohla, většího úspěchu již netřeba.

LS se mění, poslání zůstává

Doba pokročila a možností k seznámení máme dnes mraky. LS jakožto seznamka už pár let není na výsluní, se kterým vznikla, přesto, věříme, má své důležité místo. A proto je potřeba i LS změnit a nabídnout holkám zase nějaký jiný přínos, než je ryze ten seznamovací. LS odteď ukazuje příběhy jiných lidí, pomáhá mladým lidem bojovat s vlastními pocity vůči své orientaci, učí, inspiruje. Snaží se i LGBT+ komunitu co nejvíce zasadit do běžného života všech lidí, a to leckdy i s mírnou nadsázkou (mrkněte na naše videa na TikToku). LS je tu pro vás od teď jakožto hlavní projekt #ztohosevylizes. Doufáme, že vás budeme bavit a LS dostane zase trošku jiný rozměr. Děkujeme za přízeň a budeme rádi, když naše kroky budete sledovat i na našem Instagramu a TikToku.